Home4th National Council: 2010 - 2015Shitaleni Germina Ndapua (DECEASED)

Shitaleni Germina Ndapua (DECEASED)

Contact

Contact-image

Member of Parliament

Address:

Private Bag 13371
Windhoek

Swakopmund Constituency

Erongo Region

SWAPO

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Phone: + 264 61 2028000

Fax: + 264 61 226121

Mobile: 0811224669

http://www.parliament.na

Contact Form

Send an email. All fields with an * are required.

Other information

Other information:

Legislative Profile

Fourth National Council Member for Erongo Region 2010-2015; SWAPO Party Regional Councillor for Swakopmund Constituency since 2010; Chairperson Standing Committee on Gender, Youth, Information and Communication Technology 2011-2015; National Council Women Caucus 2011-2015; Standing Committee on Habitat 2011-2015.

Personal

Born 21 June 1970, Windhoek, Khomas Region. Deceased on 01 March 2015

Education

Qualified medical technologist; qualification in human resource practice.

Career

Swakopmund Local Authority Councillor 2004-2010; Chairperson Local Authority Management Committee 2004-2006; Swakopmund Deputy Mayor 2006-2008; Swakopmund Mayor 2008-2010.

Interests

Regional development, health policies, education, environmental issues and youth empowerment.

Go to top

Disclaimer •  Sitemap •  Webmail • GRNnet •  Links

© 2019 Parliament of the Republic of Namibia